Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad


rakendusprofiilid

ZigBee rakendusprofiilid

ZigBees on kasutusel rakendusprofiilid (ZigBee Application Profile), mis defineerivad käsustikke, millega rakenduskihi tasemel saavad kõigi tootjate teatud kasutusvaldkonda kuuluvad seadmed omavahel suhelda. Erinevad rakendusprofiilide kasutusvõimalused kattuvad osaliselt – näiteks nii hoone- kui ka koduautomaatika profiilid omavad suurt ühisosa. Profiile on kahte tüüpi: avalikud ja tootjaspetsiifilised. Esimest arendatakase avalikult ZigBee Alliance'i liikmete poolt. Tootjaspetsiifilised spetsifikatsioonid on üldjuhul suletud ja neid arendavad tootjad iseseisvalt, kuid need on kõik siiski ZigBee Alliance'i poolt arvel ja peavad läbima hulga standardseid teste.

Mõned levinumad ZigBee rakendusprofiilid:

  • Building Automation – hooneautomaatika. Praktikas on kasutusel kuni 10 000 ruutmeetriste pindadel oleva valgustuse, kütte, ventilatsiooni ja muu haldamiseks.
  • Remote Control – kaugjuhtimine, ilma keskse juhtimiseta seadmed, mille eesmärgiks on pakkuda mugavust. Näiteks puldist kodukino sisselülitamisel vähendatakse automaatselt ka laevalgustust ja suletakse kardinad.
  • Health Care – patsiendi sensorseadmed, mis mõõdavad pulssi, vererõhku, vere hapnikusisaldust, teevad kardiograafiat ning edastavad näidud infot koguva või kuvava seadmeni.
  • Home Automation – koduautomaatika, mis hõlmab kliimaseadmeid, valgustust, kardinate liigutajaid, gaasi, vee ja elektrienergia mõõtureid.
  • Retail Services – jaemüügi teenused, näiteks makseterminalid, mis keskse lüüsi kaudu on ühendatud Internetiga.

Avalikud profiilid tagavad, et erinevate tootjate seadmed töötavad ilma täiendava seadistamiseta teise ükskõik millise teise tootja võrgus seadmetega, mis sama rakendusprofiili kasutavad.

Viimati muudetud 2015-05-20 Mait Peekma

Lehekülje tarvikud